Watsons, COVID döneminde mağazalarda kullanımına ara verilen tester ürünlere tüketicilerin vazgeçemeyeceği yaratıcı bir dijital çözüm getirdi.

Watsons’ın ilk tester instagram filtresi, ürünleri deneyimlerken birbirinden güzel instagram karelerin yaratılmasını da sağladı.

Güzelliğin değişmeyen adresi Watsons, pandemi döneminde önlem amaçlı tester ürünlerin raflardan kaldırılması ile tüketicilerin ürün denemelerine imkan tanıyan instagram filtresini hayata geçirdi.

PulpoAR firmasının geliştirdiği bu teknoloji sayesinde Watsons, müşterilerine Revolution x Sebile koleksiyonunun rujlarını evlerinin rahatlığından deneyimleme imkanı sunuyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak gerçekleştirilen bu sanal deneyim geleneksel tester ürünlerinin yerini alacak bir devrim niteliğinde.

Kullanıcılar bu yeni filtre ile Revolution x Sebile koleksiyonunda yer alan 3 farklı ruj Venus Kiss, Reborn ve Get Noticed’i evlerinin rahatladığında deneyimleme imkanına sahip oldu. Online filtre sayesinde ürünü deneyimleyerek dudaklarınızda nasıl durduğunu görebilir, aynı zamanda birbirinden eğlenceli içerikler oluşturabilirsiniz.

Siz de hemen Revolution x Sebile koleksiyonunun rujlarını test etmek isterseniz mobil cihazlarınızdan linke tıklamanız yeterli:

https://www.instagram.com/ar/2582623905400295/?utm…

Şu an için Revolution x Sebile koleksiyonundaki rujlarla sınırlı olan online filtre uygulamasına, önümüzdeki dönemde Watsons’ın sevilen birçok markasının ve ürünün de dahil edilmesi planlanıyor.

Watsons’ın online filtresine büyük ilgi

Tester’ların hijyen kuralları gereği kullanılamadığı bu günlerde dijital ve yaratıcı bir çözüm geliştiren Watsons’ın online filtresi,takipçilerden de büyük beğeni topladı. Yayınlandığı andan itibaren büyük ilgi gören filtre, 3.7 milyon gösterim elde etti. Filtreyi 492 bin kişi deneyimlerken, filtre 44 bin kişi tarafından da paylaşıldı.

Watsons mağazalarını önümüzdeki günlerde ziyaret eden tüketiciler mağaza içerisinde konumlandırılacak QR kodlar yardımıyla filtreyi deneme imkanı bulacak.