Sosyal ağlar, influencerlar ve içerik üreticiler için alan sağlar, ve bu üretilen içeriklerden de para kazanmak bu işin ayrılmaz bir parçasıdır.
Yeni TikTok Pulse para kazanma aracı, reklamverenlerin reklamlarını uygulamadaki en popüler içeriğin yanına yerleştirmesine olanak tanır. Reklam, içerik oluşturucunun içeriğinin yanında görünürse, kazancın %50’sini alır.

TikTok, reklamverenlerin reklamlarını uygulamadaki en popüler içeriğin yanına yerleştirmesine olanak tanıyan ve gelir oluşturucuların kendi marka sözleşmelerini oluşturmaları için yeni bir yol sağlayan yeni “TikTok Pulse” programını tanıttı.

TikTok Pulse Nasıl Çalışır ve Nasıl Para Kazanılır?

TikTok Pulse sayesinde markalar o gün en başarılı %4 arasında yer alan videoların yanına reklamlarını yerleştirebilecekler. Bu performans metrikleri, görüntülemelere ve etkileşime dayalıdır, ancak esasen markaların modaya uygun içeriğin yanına yerleştirerek en fazla görüntülemeyi elde etmelerini sağlar.

Tiktok Pulse reklamverenleri, reklamlarını yerleştirmek için 12 kategori arasından seçim yapabilecek. Böylece markanızı güzellik, moda, evcil hayvan, film veya oyunlarda kültürel açıdan en alakalı içeriğin yanına yerleştirebileceksiniz.

Marka güvenliğini sağlamak için reklamlar yalnızca doğrulanmış içeriğin yanında görünür. Üçüncü taraf marka bilinci oluşturma ve hedef kitle doğrulama gibi ek kampanya sonrası ölçüm araçları, reklamverenlere kampanyalarının etkisini analiz etme ve anlama yeteneği ve şeffaflığı sağlar.

Başlangıçta yalnızca davet edilen reklamverenler TikTok Pulse’a erişebilir. Ancak şirketin bir sözcüsü, çözümü önümüzdeki aylarda diğer markalara da genişletmeyi planladığını söyledi. TikTok, reklam fiyatlandırması veya birinin Pulse reklamlarını ne zaman göreceğine ilişkin bilgiler gibi yeni programla ilgili diğer belirli ayrıntıları paylaşmayı reddetti.