TBWA \Dublin bugün dünyanın ilk “Gülen Maskeli Gülen Yüz Emojisi’ni” duyurdu ve dünya çapında her yerde kullanılabilmesi için başvurusunu yaptı.

Covid-19 salgını başladığı günden bugüne yüz maskeleri için olan düşünceler büyük ölçüde değişmiş durumda. Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri ve maskelerinin Coronavirus’ün yayılmasını azaltmada etkili olduğunu öne süren çok sayıda tıbbi çalışma, küresel çapta insanların algılarında bir değişikliğe yol açmıştır. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Amerikalıların %76’dan fazlasının yüz maskelerini desteklediğini ve İspanya ve İtalya gibi bazı ülkelerde maske takan insan sayısının %80’in üzerine çıktığını ortaya koydu.

[fwduvp preset_id=”Videolarım” playlist_id=”maskeli emoji”]

Küresel çaptaki bu hızlı değişime rağmen, TBWA \Dublin dünya çapında kullanılan iletişim şeklinde bir sorun tespit etti -maskeli emoji-. Salgından önce, yüz maskeleri bir hastalık belirtisi olarak kabul ediliyor ve maske takmayanlara huzursuzluk ve endişeye yol açıyordu. Mevcut yüz maskeli emoji de doğrudan bu duyguyu temsil eder.

Ancak, yüz maskeleri algısı önemli ölçüde değişti. Yüz maskeleri artık sağlık, mutluluk, güven ve korumanın bir işareti oldu Bu yüzden de TBWA \Dublin bu değişen algıyı desteklemek diğer sevecen, mutlu ve olumlu emojilerin özelliklerini de yansıtan yepyeni bir emoji yarattı.