Türkiye Spotify reklam satış haklarının sahibi AdColony ve Spotify global ofisin üst düzey yöneticileri, gün boyu müzik dinleyen ve bundan keyif alan kullanıcıların ekranlarında olmak için en yeni ürünü Sponsored Playlist’i duyurdu.

2 milyardan fazla çalma listesi ve 170 milyon aylık aktif kullanıcısı ile Spotify, dünyanın en çok tercih edilen online müzik platformu. Türkiye ise günde kişi başına ortalama 148 dakika müzik dinleyerek Spotify’ı günlük ortalamada en fazla kullanan ülkelerden bir tanesi. Reklamverenlerin hedef kitlelerine erişmek için etkili bir platform olan Spotify, Sponsored Playlist formatını reklamverenlere tanıttı.

Spotify Türkiye reklam satış temsilcisi AdColony’nin EMEA bölgesinden sorumlu CEO’su Volkan Biçer konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Kullanıcıların gün içinde aktif olarak 2 saatten fazla zaman geçirdiği Spotify, reklamverenlerin de hedef kitlelerine erişmek için önde gelen tercihlerinden. Yeni duyurulan Sponsored Playlist ürününe ve sektörün artık olmazsa olmazlarından olan ölçümleme çözümlerimize yoğun talep ve ilgi olacağına inanıyorum” dedi.

Reklamverenlerin, hedef kitlelerinin gününün bir parçası olabilmeleri için duyurulan yeni ürünün detayları ise şöyle;

Sponsored Playlist

Sponsored Playlist ile Spotify’da bulunan ve hali hazırda milyonlarca takipçisi bulunan çalma listeleri markaların sahiplenmesine açıldı. Milyonlarca takipçisi olan spor, dans, odaklanma çalma listeleri artık markalar tarafından sahiplenilebiliyor. Takipçisi olan popüler çalma listelerine sponsor olma şansı yakalayan markalar hedef kitlelerinin müzik keyfine ortak oluyor ve sürekli bir görünürlük kazanıyorlar.

Ölçümlenebilir Audio, Display ve Video Reklamlar

Audio reklamlar ile her an hedef kitlelere ulaşma şansı verirken, Spotify reklam ürünleri display ve video reklam seçenekleri de sunuyor. Dijital dünyanın marka güvenliği ve reklamların görüntülenmesi konularındaki sorunlarına da bağımsız ölçümleme araçları ile çözüm sunuyor. Spotify üzerinde yapılan reklam yayınları MOAT, IAS (Integral Ad Science) ve Nielsen ile ölçümlenebiliyor.

Etiketlendi: