Her Yerde Bulamazsın
restoranlar seffaf kalkan yeni normal

Herkesin aklında tek bir soru var. “yeni normal” nasıl olacak? Bu yeni normale alışmak ve buna göre hareket etmek zorunda kalacak en önemli sektörlerden biri de restoranlar. Tasarımcı Christophe Gernigon da uzun zamandır kapalı olan ve yeniden açıldığında işlerinin nasıl olacağı karmaşık olan restoranların geleceğin endişe duyduğu için ilginç ve alternatif bir çözüm geliştirmiş.

Fotoğraf: Christophe Gernigon Studio

Lokantaların başlarının etrafına sığacak şekilde tasarlanmış bir pleksiglas koni olan Plex’Eat tavandan sarkıt lambaya çok benzer. Ön cam işçilerinin kendilerini mikroplardan korumak için giydiği koruyucu vizörlere benzeyen bir şekle sahip olan Plex’Eat, yakındaki lokantalardan bir tür güvenlik konisi yaratacaktır.

Fotoğraf: Christophe Gernigon Studio

Tavandan sarkan bir lambaya benzeyen “Plex’Eat” restoran müşterilerinin kafalarının üzerinde duracak şekilde tasarlanmış. Bu şekilde hem restoran çalışanlarından hem de etrafınızdaki kişilerden etkilenmeden yemeğinizi yiyebiliyorsunuz.

Şu an için bu tasarım teoride kalmış olsa da ileride bazı restoren sahiplerine ilham verebilir. Pandemi sonrasında ise yeni normalimiz arasında bu veya buna benzer tasarımları da görebiliriz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir