Her Yerde Bulamazsın
covid 19 koronavirüs oteller

Virüs günlerinde hayatımızı devam ettirmeye çalışırken, şanslı bir kesim evden çalışmaya devam etmekte bazıları işlerine gitmekte maalesef bazıları ise ya ücretsiz izinde ya da işinden çıkartılmış durumda.

Otel ve restoranlar da bu dönemde en fazla etkilenen sektörlerin başında gelmekte. Her iki sektörün çalışanları da işlerini nasıl daha güvenli bir şekilde devam ettirebiliriz diye düşünmekte. Bu düşüncelerden biri de bir otel işletmecisinin fikri.

İsveç Lidkoping’deki Stadt oteli, odalarını bir restorana dönüştürmeye karar veriyor ve böylece insanlar hem sosyal mesafeyi korumuş oluyor hem de evlerinden dışarı çıkarak farklı bir yerde yemek yemiş oluyorlar.

Fotoğraf: Federico De Luca – Unsplash

Odalarda 12 kişiye kadar konaklamak mümkün olabiliyor. Yaklaşık olarak 25 € iki kişilik yemek yenilebilir. Yemekler yaklaşık olarak 2-2,5 saat arasında sürüyor. Eğer alkol aldıysanız yine belli bir ücret karşılığında otelde yatma imkânı da veriliyor.

Pop-up restoranı geliştiren Klas Tryborn’a  göre

kaybedeceğimiz bir şey yok, şu yepyeni şeyler yapmak için bir fırsatımız var. Umarım bu ve buna benzer çözümler başkalarına da ilham verir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir