Instagram öyle bir sosyal ağ ki; kendi evinizin rahatlığında bir sanat galerisini ziyaret edebilir, işe giderken göz gezdirebilir ya da öğle yemeğinizde muhteşem sayfalarla kafanızı dağıtabilirsiniz.

Doğru insanları takip ederseniz, Instagram‘ın sizin için yapabileceklerinin sınırı yoktur.

1) Steve Harrington: @s_harrington

Steve Harrington, kendi stilini “psychedelic-pop estetiği” olarak tanımlayan Los Angeles merkezli bir tasarımcı. Instagram’ı, parlak renkleri ve eğlenceli illüstrasyonlarıyla doludur. Özellikle Nike için hazırladığı tasarımlara mutlaka göz atmalısınız.

steve-instagram

2) Rachel Ryle: @rachelryle

Rachel Ryle, illüstratör, animatör ve öykü anlatıcısıdır – üçünü Instagram hesabında birleştirir. Mesajlarının çoğu, aşağıdaki gibi güzel, zekice ve çoğunlukla süper şirin stop-motion videolardır. Her animasyonun başlangıç konseptinden son düzenlemeye kadar ortalama 15-20 saat sürdüğünü belirtmiş.

rachel-instagram

3) Mikey Burton: @mikeyburton

Chicago merkezli Mikey Burton, kendisine “tasarım illüstratörü” adı veriyor – hem de hem de yarı zamanlı çalıştığı görüşünde. Burton, Converse, ESPN, Target, The New York Times, TIME Dergisi ve Esquire gibi müşterilere yönelik çalışmalar yaptı. Son zamanlarda çok sayıda editoryal parça üzerinde çalışıyor ve Instagram’da gururla yayınladığı yazıları hem eskizler hem de nihai yayınlanmış projeler gibi sıklıkla tuhaf illüstrasyonlar ile birlikte yayınlıyor.

mikey-instagram

4) Jamel Saliba: @melsysillustrations

Melsy, sanatçının ve girişimcinin eşit parçasını oluşturuyor ve yirmi yaşın ortalarında işinden ayrılmış ve tam zamanlı başarılı bir moda illüstratörü haline gelmişti. Eskizleri güzel yapılır ve moda, dostluk ve sevgi gibi temaları çağdaş şık tarzında kapsar. Etsy’deki ilk başarısından bu yana tüketicilerin ve markaların dikkatini çektiği için, Melsy, Hallmark, T.J.Maxx ve Ev Eşyaları için müşteri çalışmaları yaptı.

melsy

5) Neil A. Stevens: @neil_a_stevens

Neil A. Stevens poster tasarımı konusunda uzmanlaşmış ve aşağıdaki gibi keskin, dinamik parçalar yaratmada çok başarılı. Örneğin, aşağıdaki ilk resim, İtalyan postane için tasarladığı bir haritadır. Tour de France’ın bir avuç da dahil olmak üzere tüm dünyadaki birçok şehir ve ülkeye afiş hazırladı.

neil

6) Hey Studio: @heystudio

Hey Studio üç tasarımcıdan oluşur: Ricardo Jorge, Veronica Fuerte ve Mikel Romero – ve İspanya’nın en popüler grafik tasarım stüdyolarından biridir. Yaptıkları işlerin çoğunda, çarpıcı geometrik şekiller bulunur.

hey-studio

7) Luke Choice: @velvetspectrum

Luke Choice, New York’ta yaşayan, grafik tasarım, illüstrasyon ve tipografi alanlarında çalışan Avustralyalı bir tasarımcıdır. Luke’un tarzı çok renkli ve çok benzersiz – Kendi kişisel projelerinden Nike gibi markalarla olan işbirliklerinden çalışmalarını görmek için Instagram hesabına mutlaka göz atmalısız.

Luke Choice (@velvetspectrum) tarafından paylaşılan bir video ()

Devamı gelecek….