Londra’da Thames Nehri kıyısında, gülümseyen ve mutlu insanların portresinden oluşan bir sergi açıldı. Fotoğrafların kahramanları doğum günlerini kutlarken, mezuniyet partilerinde ya da arkadaşları ve aileleriyle bir şeyler içmeye giderken görülüyor. Kaygısız, rahat ve memnun görünüyorlar.

Ancak bu mutlu fotoğrafların arkasında acı bir gerçek yatıyor: Bu insanların kendi hayatlarını almadan önce çektikleri son fotoğraflar. Bu sergi, İngiliz Sefil Yaşamaya Karşı Kampanya’nın (CALM) “intiharların her zaman intihar gibi görünmediği” konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı bir kampanya.

“Son fotoğraf” sloganı altında, adam&eveDDB bu kampanyayı, nüfusun intihar belirtilerinin genellikle görünmez olduğunu veya hepimizin beklediği gibi olmadığını anlamasına yardımcı olmak için yarattı. Ve insanlar intihar etmeden önce mutlu görünebilirler.

Sergi başlangıçta herhangi bir markalama veya kampanyaya atıfta bulunmadan kuruldu ve CALM, Birleşik Krallık’ın en popüler talk show’larından birinde fotoğrafların arkasındaki anlamı ancak üç gün sonra açıkladı.

Organizasyon, serginin yanı sıra, mesajını güçlendirmek için televizyon, sinema, outdoor, yazılı basın ve sosyal medyada da bir kampanya başlattı.