Garanti Caz Yeşili, sonbahar programıyla geri dönüyor. Güz sezonu boyunca gerçekleşecek konserler kapsamında yine müzik dünyasından önemli isimler ağırlanacak. Dinleyicisiyle buluşmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden kente gelen müzisyenler, Salon IKSV, Babylon, ve Nardis Jazz Club’da sahne alacak.

Marteen Devoldere’nin solo projesi Warhaus, Salon IKSV sahnesinde

Sevilen Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ın söz yazarı ve vokalisti Marteen Devoldere’nin solo projesi Warhaus, 14-15 Eylül tarihlerinde Salon İKSV’de dinleyicilerle buluşacak.

Brezilyalı bas virtüözü Michael Pipoquinha, 23 – 24 Ekim tarihlerinde Nardis Jazz Club’da sahne almaya hazırlanıyor. 8 Kasım Perşembe “Ought”, 9 Kasım Cuma günü ise “Submotion Orchestra” Babylon’da dinleyicileriyle bir araya gelecek.

Warhaus

14 Eylül Cuma – 15 Eylül Cumartesi / Salon IKSV

Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ın sesi ve yüzü Maarten Devoldere’nin solo projesi olan Warhaus, İlk tekli “The Good Lie”ı kız arkadaşı ve Soldier’s Heart’ın da vokalisti olan Sylvie Kreusch ile tamamladı. 2016 tarihli ilk albümü ‘We Fucked a Flame into Being’in başlığı D.H. Lawrence romanı “Lady Chatterley’in Sevgilisi”nden bir alıntıydı. Bir yılın ardından kendi adını verdiği ikinci albümünü yayımladı. Etkinlik Saati: 22.00 (Cuma) – 22.30 (Cumartesi)

Michael Pipoquinha

23 Ekim Salı – 24 Ekim Çarşamba / Nardis Jazz Club

Henüz 22 yaşında olan genç bas virtüözü Michael Pipoquinha, Youtube’da yayınladığı videolar ile yeteneklerini dünyaya tanıttı. Brezilya Fortaleza Bas Festivali, Guaramiranga Caz ve Blues Festivali ve Rio das Ostras Festivali gibi enstrümantal müzik alanında önemli etkinliklerde sahne aldı. İlk albümü olan Cearencinho, 2014 yılında yayınlandı. Etkinlik Saati: 22:00

Ought

8 Kasım Perşembe / Babylon

Dörtlü, 2012 yılında kendi kaydettikleri EP “New Calm”ın ardından 2014 yılında çıkış albümleri “More Than Any Other Day”i yayınladı. Başarılı çıkışları, 2015 yılında raflarda yerini bulan ikinci albümleri “Sun Coming Down” ile devam etti. Ekip, vibrafon, kendine özgü gitar tınıları, drum machine’ler ve 70 kişilik bir koro ile sahip olduğu güçlü post-punk sound’unu genişletmeyi başardı.Garanti kredi kartı sahipleri konsere %20 indirimli bilet satın alabilirler.

Etkinlik Saati: 21:30

Submotion Orchestra

9 Kasım Cuma / Babylon

2010’da yayınladıkları çıkış albümleri “Finest Hour” ile electronica, jazz, soul ve downtempo’yu harmanlayarak kendilerine özgü bir sound yakalayan Submotion Orchestra, kısa sürede kitlelere ulaşmayı başardı. 2012’den beri Glastonbury, Bestival, London Jazz Festival, The Big Chill gibi Avrupa’nın önemli festivallerinde yer alarak isimlerini duyurdular. Bu sene yayınlanan 5. albümleri Kites grubun kişisel hikayelerinden ilham alarak yakaladıkları 10 adet polaroid fotoğrafın etrafında kurulan 10 şarkıdan oluşuyor. Garanti kredi kartı sahipleri konsere %20 indirimli bilet satın alabilirler. 

Etkinlik Saati: 22:30

Kapak fotoğrafı: Alexandre St-Louis / Unsplash

Etiketlendi: