Parisli doktorların acil durumlarda sıkışık trafikte veya dar sokaklarda daha rahat hareket etmelerini ve hastalara çok daha hızlı şekilde müdahale etmelerini sağlamak için şirketlerin mobiliteye geçmeleri için hizmet veren ECOX şirketi ve ajans Wunderman Thompson Paris “Acil Durum Bisikletini” piyasaya sürdü.

 

Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Paris’te sürücüler trafikte 140 saat gibi uzun bir süre zamanlarını harcıyor. Trafikte kaybedilen dakika hastalar için %10 daha az hayatta kalma şansı anlamına geldiği için bu uzun süre de acil bir durumdaki hem hastalar hem de doktorlar için çok kritik.

Bu önemli sorunla mücadele etmek için şehir kullanıma uygun doktor ve sağlık çalışanlarına özel tasarlanmış elektrikli bisikletler üretildi.

Kompakt boyutlu bisikletin temel özellikleri şunlardır: optimize edilmiş motor gücü, trafikte görülecek yansıtıcı tekerlek bantları, acil sürüş için 140 dB korna ve uzun menzilli LED sinyali, doktorlarının ekipmanına uyarlanmış depolama, patlamayı önleyici lastikler, gerçek zamanlı olarak yerleştirilebilen bir GPS izleyici ve herhangi bir cihazı bağlamak için bir USB bağlantısı.