İçerik pazarlama hızla gelişmeye dijital dünyada devam ederken, stratejinizi yönlendirmenize yardımcı olabilecek eğilimleri ve kalıpları belirlemek için araştırmalara ve bunlarla ilgili yazılmış makalelere bakmanız mantıklıdır. Aşağıdaki verilerin 2017 için planlarınızı hazırlarken sizi bilgilendireceğini düşünüyorum.

 

  1. Dışarıdan Yardım Almak: Eminim bu sene dijital daha fazla yatırım yapmayı veya dijitalde daha çok yer almayı isteyeceksiniz. Bunun için de içerik ekiplerinden yüksek kaliteli bir içerik görmeyi planlayabiliriz; bu nedenle belki ekibiniz çabalarınızı da artırmayı düşünmelidir. Şirket içi daha fazla içerik üretmek için yeterli eleman yoksa, bu çabaları desteklemek için her zaman serbest yazarlardan oluşan bir ekip kiralamayı düşünebilirsiniz.
  2. İçeriklerinizi, özellikle de blog yazılarınızı oldu bittiğe getirmeyin. Kısa içerikler yerine kitlenize daha yüksek katma değer sağlayan daha uzun, daha ayrıntılı içeriğe daha fazla zaman ayırmayı düşünün.
  3. E-posta pazarlaması, daha büyük bir içerik pazarlama stratejisinin bir parçası olduğunda, 2017’de mobil uyumlu olması gerekir. Alıcıların okumak için tercih ettiği yöntem haline geldiğinden, kitlenize en iyi uyumu sağlamak için mobil duyarlı şablonları kullandığınızdan emin olun. Bu, ROI‘yi artırmanıza ve birlikte çalışmak için yoğun bir şekilde çalıştığınız içeriğin ve kampanyaların okunabilirliğini genişletmenize yardımcı olur.
  4. Mobil kullanıcılar için tercih edilen ortam olarak yükselmeye devam ederken, pazarlamacılar buna göre reklam harcamalarını artırmaktadır. 2014 yılında masaüstünün üzerinde cep telefonu araması yaptığını biliyoruz; bu nedenle, giderek daha fazla pazarlama ekibinin mobil reklamlara yoğun bir şekilde odaklandığını düşünüyoruz.
  5. Bu yıl, içerik pazarlama ekipleri için etkileşimli içerik kullanımında büyük bir öngörülmüştü ve bu trendin 2017’de tekrar devam etmesini bekleyebiliriz. Neden? Etkileşimli içerik, yani oldukça ilgi çekici bir içerik biçimi, ekiplerin daha fazla kitle bilgileri elde etmesine ve potansiyel müşterilere dönüştürmesine yardımcı oluyor.
  6. Kişiselleştirme, içerik pazarlama mesajlarının kişiye özelleştirildiğini hissettirir. İzleyici üyelerinizden topladığınız verileri kullanın ve açık oranları artırmak ve çabalarınızın etkinliğini artırmak için çalışmaya koyun. E-posta, kişiselleştirmenin basit ve dağıtımı kolay bir yer olduğu bir yerdir.
  7. Pazarlamacılar, uzun biçimli içeriği daha sık yayınlamak için çabalarken, amaçlarını gerçekleştirmek için genellikle dış kaynaklı serbest yardıma yöneldiklerini (dahili ekibin plakalarında daha fazla yığmaktansa). Avantajlar, çünkü yazarlar uzmanlık veya konu uzmanlığı için kiralanabilirler.
  8. Nüfus, reklam blokörleri gibi araçlarla istenmeyen reklamları süpürme konusunda giderek daha bilgili hale geliyor – içerik pazarlamacılar için, içerik pazarlama çabalarının erişimini artırmak için bu ücretli yolları kullanarak karmaşık hale getirebilir. Sonuç olarak, giderek daha fazla ekip, içeriğinin erişimini genişletmek için daha organik yollar arıyor.
  9. Çevrimiçi dikkat süreleri her zamankinden daha kısadır – bu nedenle içerik okunması kolay olmalıdır. Bir dakikadan daha az bir ortalama okuma süresi ile daha fazla içerik yazarı kolaylıkla taranabilir makalelerin yapılandırılmasının önemini fark ediyor ve önemli temaları sayfadan öne çıkarmak için kalın ve italik kullanıyor.
  10. İçerik, alıcının yolculuğuyla (ve bu sürecin her aşamasında farklı ihtiyaçlar) daha uyumlu hale geldiğinde, pazarlama ekipleri satış etkinliği için içerik oluşturmada daha iyi hale gelmektedir. Bu, içeriğin ROI’sini artırır ve satış ve pazarlama ekipleri birlikte çalışırken son derece güçlü bir taktik olabilir.

Etiketlendi: