Evden o olmadan çıkamıyor, markete, kafeye veya restoranlara maalesef artık giremiyoruz. Maskeler günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiler. Bu da bazı durumlarda biraz rahatsız edici bir hal almaya başladı. Örneğin restoranda veya kafede sipariş verirken kendimizi duyurmada sıkıntı yaşayabiliyoruz.

Burger King ise “maskeler bizim adımıza konuşsa ve sipariş verse”  fikrinden hareketle maskelerin ön yüzüne yazılmış verilecek siparişi içeren mesajların olduğu maskeler hazırlıyor. Böylece, müşterinin tek yapması gereken tek bir kelime bile söylemesine gerek kalmadan siparişi alacak kişiye bakmak.

Bu çalışma Eylül ayından itibaren Burger King’in Belçika’da yer alan mağazalarında hayata geçecek. Burger King müşterilerinin ise bu maskelere sahip olmak için yapması gereken tek şey ise, markanın Facebook sayfası üzerinden yapılan paylaşımlara en sevdikleri ürünleri sipariş verir gibi yorum olarak yazmak. Marka daha sonra bu yorumlardan seçtiği 500 kişiye özel olarak üretilecek bu maskeleri dağıtmak için üretecek.