Pictionary, Guatemala’daki Saatchi & Saatchi ile figürleri tahmin etmenin yeni bir yolunu, kağıt kalem kullanmadan anlatmak için çok yaratıcı bir uygulama gerçekleştirdi. Çizilen kelimeyi tahmin etmemiz gereken geleneksel Pictionary oyunu, bu sefer bizden çocukluğumuzun favori oyunu olan bulutlarıdan şekilleri tahmin etmemizi istiyor.

Pictionary, bu tanıtım için dev bir boş çerçeve oluşturarak Guatemala’nın popüler bir parkına yerleştirmiş ve herkesin bulutlarda gördüğü şekilleri tahmin edip, #isee hashtag’i ile sosyal medya hesaplarından paylşamalarını istemiş.

Bu, reklamın hafta sonu boyunca 25.000’den fazla tweet getirdi; bu, #ISEE hashtag’ını Guatemala’daki popüler bir konuyu oluşturdu ve boş çerçevenin parkında bulunmayan insanlardan gelen tweet’lere yol açtı.

Pictionary, Saatchi ve Saatchi ile birlikte, yaratıcılık ve tahmin edici becerilerimizi ve tabii ki düşüncelerimizi ve resimlerimizi çevrimiçi paylaşma konusundaki tutkumuzu birleştiren yaratıcı ve interaktif bir kampanya oluşturmayı başardı. #ISEE’nin trend konusuna dönüşmesinden şaşkınlık duyulmadı, Pictionary daha popüler bir oyuna henüz girilmemiş daha genç bir kuşa ulaştı, ancak bulutların şeklini tahmin etmekten bile memnun oldu!