Türkiye’nin hizmet alanında en büyük platformu Armut.com, kullanıcıların değişen ihtiyaçlarına göre yeni platformlarda ürününü geliştirmeye devam ediyor. Dünyanın ev hizmetleri alanında ilk Facebook chatbot’unu geliştiren Armut, ikinci chatbot uygulamasını Turkcell BiP platformunda kullanıma sundu. Armut Kurucu Ortağı Erol Değim, Armut’un geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam edeceğini ve inovatif teknolojiler konusunda sektörde liderlik gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Hizmet arayanların kaliteli hizmet verenlere kolayca ulaşmasını sağlamak için 2011 yılında kurulan Armut.com teknoloji dünyasına getirdiği inovatif uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz yıl, ev hizmetleri alanında dünyanın ilk Facebook chatbotunu geliştiren Armut, benzer teknolojilere yaptığı yatırımı BiP chatbot lansmanını yaparak devam ediyor. Ev ve kişisel hizmetler alanında bir ilk olma özelliği taşıyan bu iş birliğinden BiP kullanan tüm kullanıcılar faydalanabilecek.

Armut yazılım ekibi tarafından geliştirildi

Armut yazılım ekibi tarafından geliştirilen BiP chatbot sayesinde kullanıcılar Armut API ile konuşarak taleplerini oluşturabiliyor. Chatbot teknolojisi sayesinde kullanıcılar karşısında biriyle sohbet eder gibi, kolaylıkla sorulara yanıt verirken 1 dakika içerisinde hizmet taleplerini oluşturup ihtiyaçları olan hizmete ulaşabiliyor.

Armut Kurucu Ortağı Erol Değim iş birliğiyle ilgili olarak, “Yaptığımız iş itibariyle kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını öğrenip geliştirdiğimiz inovatif teknolojilerle bu ihtiyaçlara en kolay şekilde çözüm buluyoruz. Gelecekte tüketicilerin teknolojiyi kullanım şekillerine bağlı olarak ihtiyaçlarını bize anlatacakları platformların da değişecek. Yakın gelecekte konuşma temelli ara yüz (conversational interface) deneyimlerinin yükselişine tanık olacağız. Bu nedenle chatbot gibi teknolojilere daha gelişme aşamasında büyük yatırım yaparak kendimizi geleceği şekillendirmeye hazırlıyoruz.Dünyada kendi sektörümüzde öncü teknolojileri geliştiriyoruz. BiP de, Türkiye’de bu alanda en gelişmiş platformu sunuyor. Bu iş birliğinin kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Turkcell BiP Grup Müdürü Fulden Altuner Türken iş birliğiyle ilgili “Türk mühendislerin geliştirdiği BiP uygulaması yeni nesil anlık mesajlaşma, eşsiz sesli ve görüntülü görüşme deneyimini kullanıcılarla buluşturan bir iletişim platformu olmakla birlikte kullanıcılarına 150’den fazla zengin içerikli servis sunan bir yaşam platformu. Bir platformun olmazsa olmazı iyi bir fikir ve iyi bir deneyim inovasyonudur mottosundan yola çıkarak BiP’in ve Armut’un gelişmiş yeteneklerini birleştirdik ve BiP’te Armut Hizmet Asistanı kanalımızı hayata geçirdik. İş birliğimiz ile Türkiye’deki dijital dönüşüme bir katkı daha sağlayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Etiketlendi: