Her Yerde Bulamazsın
cinfikir-içerik-pazarlama

Tüketicilerin geleneksel reklamcılığa ve ‘eski’ reklam mesajlarına gittikçe daha az açık olduğu bir ortamda, pazarlamacılar, pazarlama ve reklam biçimlerinde alternatifler buldular. Ortaya çıkan bu kavram, tüketicilerle daha değerli bir ilişki sağlayan rafine edilmiş içerik pazarlamasıdır.

İçerik pazarlaması geçmiş yıllarda karşımıza çıkan tanıtım reklamının yeni bir versiyonu değil. Neredeyse onun bir antipotu olduğunu söyleyebiliriz. İyi bir içerik pazarlaması yapmak için, aslında, gazeteciliğin kurallar uygulamanız gerekir. İçeriğiniz kaliteli, iyi yazılmış olmalı ve onu okuyan insanlara değerli bir şeyler katmalıdır.

Hiç kimse bir şirketin kurumsal web sitesindeki uzun uzun yazılan hakkımızda kısmını veya bir haber sitesinde yayınladığı basın bültenini sırf orada olduğu için okumaz. Bunu yalnızca karşılığında değerli bir şey alacaklarına inandıklarında yaparlar: içerik onları bilgilendirecek, eğlendirecek veya ilgili konuları anlamalarına izin verecektir.

İyi içerik, şirketleri belirli alanlarda uzman olarak konumlandırır, iş ortamlarıyla ilgili konularda bilgi aktarmalarına yardımcı olur veya hizmet verdikleri alanlarda tüketicilerine araçlar verir

Kullanıcılar için içerikler, tüm bu nedenlerden ötürü rahatsız edici veya ilgisiz değildir. Hatta yayınladığınız içerik tüketiciler için o kadar ilginç bir bilgidir ki, bu bilgiden yararlanmak için sizinle temel iletişim bilgilerini bile paylaşırlar.

Ancak içerik pazarlaması değerli olması yalnızca bu alanlarda gerçerli değildir. Aynı zamanda markanın itibarını güçlendirirken tüketicinin markaya duyduğu güveni artırma rolünü de üstlenmektedir. Güven için bir kaldıraçtır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir